Seda Aydın

1977’de Düzce Akçakoca’da doğdu. 1999’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü bitirdi.

Üniverisite yıllarında HBB, Ntv, Türk Alman Basın Ajansı’nda televizyon muhabirliği yaptı. 2001 yılında TMC Müzik firmasında Bir Garip Aşk Bestesi albümü ile Kıraç’ın Basın Danışmanlığını üstlendi.

2004-2009 yılları Arasında Eminönü Belediyesi’nde Medya İlişkileri Direktörü olarak çalıştı.Tarihi Yarımada da Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er ve kurumun yazılı ve görsel medya çalışmaları, tv programları ve röportaj çalışmalarının yönetilmesi, lider iletişimi, kriz iletişimi yönetimi konularında aktif rol aldı. Yerel yönetim mevzuatındaki değişiklik nedeni ile kurumun kapatılması kararının ardından yeniden tv yayıncılığına geçerek TRT Türk kanalında hafta içi her gün canlı yayınlanan Bu Ülke İsimli kültür sanat programının Yapım Koordinatörlüğünü üstlendi. 2 yıl süresince alanında saygın çalışmalara imza atmış sanat, edebiyat, tiyatro, sinema ve  müzik sektöründen ünlü konuklar ile konuklara uygun  seçkin mekanlar bulunmasını ve canlı yayın koordinasyonunu sağladı.

2011-2012  yılında iletişim sektöründe Kurumsal iletişim alanı ile tanışarak mesleki deneyimini bu alanda sürdürmeye başladı. Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi’nde Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak Organ Nakli Merkezi çalışmaları ve   hekimlerin medya ilişkileri yönetiminin yanı sıra  Medical Park Hastaneler Grubu bünyesinde ve sağlık sektöründe bir ilk olan “web tv” kurdu.“Böbrek Nakli Web Tv” ile hafta içi her gün organ nakli bekleyen ve nakil olmuş hastalar için  röpotaj  çalışmaları, uzman hekimlerin hazırladığı videolar hazırlayarak sektörde ilk digital platformun oluşmasına öncülük etti.

2012 – 2014 yılları arasında meslek hayatına Vakıf Emeklilik Kurumsal İletişim Müdürü olarak devam etti. Ceo iletişimi-Vakıf Emeklilik Genel Müdürü ,Turkcell Yönetim Kurulu eski üyesi Mehmet Bostan (Varlık Fonu eski Yönetim Kurulu Başkanı) itibar yönetimi, marka konumlandırma ,kurumsal kimlik çalışmalarını yönetti.  Ekonomi basını ağırlıklı kriz iletişimi öncelikli çalışmalarla birlikte kurum imajını yenilikçi ve modern bir çizgiye getirdi.

Halen Bahçeşehir Üniversitesi Medical Park Göztepe Hastanesi Kurumsal İletişim Müdürü olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Medya ilişkileri yönetimi, kriz iletişimi , etkinlik yönetimi, iç iletişim, pazarlama iletişimi ve digital pazarlama uzmanlık alanları arasında yer alıyor.